Den dětí na Matfyzu

Letos jsme poprvé jeli oslavit s p. učitelkou Divišovou Mezinárodní den dětí na Matematicko-fyzikální fakultu do Prahy. Na této akci byly 2 soutěžní okruhy – jeden pro mladší a druhý pro starší žáky a pro všechny pak několik fyzikálních show.

Zkusíme se s Vámi podělit o naše zážitky:

Mně (Klaudii) se nejvíce dařilo malovat očima přes počítačový monitor a Filip vytvořil postup pro tisk hračky na 3D tiskárně, Luboš s Tomášem obdivovali tanec robotů, Evička s Alešem bez problémů zvládli provázkové hlavolamy, Tadeáše,  Ondru a Sama zajímaly hlavně elektrohračky. Kuba, žák 1. třídy jako jediný zástupce z naší školy zvládl okruh pro mladší žáky a nejvíc si vyhrál s pokusy na elektrostatiku.

Mezi plněním soutěžních úkolů, za které jsme dostávali razítka do hrací kartičky, jsme odbíhali na fyzikální show s panem docentem Drozdem, který ve velké přednáškové hale předváděl pokusy např. s tekutým dusíkem a puškou a venku pak výbuch plastové popelnice, pokusy na setrvačnost se sekerou,..

Celá akce se nám všem moc líbila, všude byli velmi milí lidé, ochotní nám třeba i pomoci, poradit, abychom zvládli soutěžní úkoly. Každý z nás si rád na památku odnesl vysoutěžené ceny. Těšíme se na další matfyzáckou akci, která proběhne na naší škole už 20. června a bude to přímo Magická fyzika!

Klaudie, Tadeáš, Luboš, Tomáš, Filip, Evička, Aleš, Sam, Ondra a Kuba