Dárky pro onkologii

Každým rokem se v březnu ŠD zapojuje do akce „Tulipánový měsíc“. Jde o symbolické vyjádření podpory pacientům onkologických oddělení a ambulancí pomocí tulipánové výzdoby.

S koordinátorkou z dobrovolnického centra Oblastní nemocnice Příbram s paní Milenou Siblíkovou jsem se domluvila, že jejich pacienti budou v dnešní náročné době moc rádi, když jim zhotovíme nějaké dárečky nebo namalujeme obrázky. V únoru jsme s prvňáčky ve školní družině vyrobili zimní stromečky a odnesli je do oblastní nemocnice. Naše dárky byly předány pacientům na paliativní oddělení a LDN. Podle sdělení paní Siblíkové udělaly pacientům obrovskou radost.

Na tulipánový březen jsme vyrobili obrázky s kytičkou tulipánů a opět jsme je společně s dětmi odnesli do oblastní nemocnice. Tyto dárky by měly udělat radost pacientům onkologických oddělení a ambulancí.

Přála bych vám vidět děti, s jakou trpělivostí a hlavně pečlivostí pro pacienty dárečky vyráběly. Rodiče, máte super děti.                        J. Mudrová – vychovatelka ŠD