Akce pro rodiče žáků on-line

Projekt MAP II ORP Příbram pořádá:

29.9.2021  od 17:00  (2 vyuč. hodiny+ 1 hodina konzultací) Rodičovská kavárna on-line Jak posílit duševní zdraví nejen dětem a nejen v koronakrizi a sám zůstat v klidu

Lektorka si připravila  povídání s rodiči o charakteristikách současného dětství, o tom, jak je těžké zvládat distanční výuku a návrat do školy, jak mohou rodiče pomoci, také o tom, jak lze dítě posílit a pomoci mu zažít úspěch a zacyklit v úspěchu.  Problémem může být zacyklení v neúspěchu. Jak být rodičem, který dokáže vlastní dítě posilovat a zajistit mu tak dostatečné sebepojetí a sám sebe zbytečně nestresovat.

Často je i na Vás, jak se kavárna odvíjí, protože je vhodné, když se připojujete, mluvíte a zeptáte se i na to, co Vás pálí. Nikdo Vás však nenutí, můžete jen přijít a  chvíli si odpočinout a mlčet.

Přihlášky  zde nebo na níže přiloženém přihlašovacím formuláři do 20.9.2021. Seminář proběhne online formou. Všem přihlášeným účastníkům bude včas zaslán podrobný návod, jak se k semináři připojit.

 Přihlašovací formulář – https://forms.gle/o7ofgpMerDEyDqC88

12.10.2021 od 17:00 (2 vyuč. hodiny + 1 hodina konzultací) Rodičovská kavárna on-line Jak předcházet šikaně a kyberšikaně u vlastních dětí

Povídání o znacích šikany a kyberšikany, jejich odlišnostech, možnostech rodiče tomuto alespoň částečně předcházet, hledání společných cest. Co mohu já jako rodič udělat, aby moje dítě mělo dostatečné sebepojetí, jak ho mohu ochránit? Čeho si všímat? Jak být proaktivní v prevenci? Opět je i na Vás, jak se on-line kavárna odvíjí, protože je vhodné, když se připojujete, mluvíte a zeptáte se i na to, co Vás pálí. Nikdo Vás však nenutí, můžete jen přijít a  chvíli si odpočinout a mlčet.

Přihlášky zde nebo na níže přiloženém přihlašovacím formuláři do 2.10.2021. Seminář proběhne online formou. Všem přihlášeným účastníkům zašlu včas podrobný návod, jak se k semináři připojit.

 Přihlašovací formulář – https://forms.gle/G9pdJfxt6pTg5pwu8